Radiometer sponzoruje Světový den sepse 2017

TISKOVÁ ZPRÁVA // V návaznosti na úsilí společnosti Radiometer v boji proti sepsi – jedné z nejsmrtelnějších chorob na světě - je Radiometer hrdým sponzorem Světového dne sepse, a to již druhým rokem po sobě.

srpna 28, 2017

Každý rok je 30 milionů lidí postiženo sepsí a více než šest milionů lidí na tuto chorobu zemře.  Přestože je sepse na prvních místech v příčinách smrti, jimž lze zabránit, jedná se o chorobu, o níž se mimo lékařské prostředí ví jen velmi málo.

Záměrem Světového dne sepse iniciovaného Global Sepsis Alliance je zvýšit povědomí o sepsi a snížit výskyt sepse do roku 2020 o 20 %. Sponzorování Světového dne sepse společností Radiometer podporuje průběžný závazek společnosti Radiometer ke zlepšování globální zdravotní péče zvyšováním povědomí o sepsi a poskytováním těch správných nástrojů poskytovatelům péče, které jim pomohou identifikovat a zvládat tento stav rychleji a zlepšit tak šance na zotavení.

"Sepse je velmi závažný zdravotní stav, který představuje značný diagnostický problém na odděleních urgentního příjmu a pro lékaře na jednotkách intenzivní péče,” uvádí Henrik Schimmell, prezident a generální ředitel společnosti Radiometer.  „Ve společnosti Radiometer chápeme závažnost choroby, důležitost včasného zásahu a nutnost porozumění nebezpečím a příznakům sepse.  Proto s hrdostí potvrzuji naši podporu rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového zdravotnického shromáždění (WHA) o prevenci, diagnostice a léčbě sepse.  Prostřednictvím našich řešení a našeho sponzorování Světového dne sepse pomáháme zachraňovat životy zvyšováním povědomí o této chorobě ohrožující život a stimulováním poskytovatelů péče k činění rychlých a spolehlivých rozhodnutí."

Radiometer disponuje nejširší nabídkou diagnostických prostředků v místě péče o pacienta podporující aktuální směrnice pro diagnostiku a léčbu sepse. Řešení společnosti Radiometer jsou na celém světě velmi ceněna a pomáhají v diagnostice a léčbě sepse a septického šoku.

Řešení společnosti Radiometer jsou zařazena do screeningového protokolu sepse (kód sepse), vyvinutého velkou referenční nemocnicí ve španělské Valencii. Implementace protokolu snížila mortalitu a příjmy na JIP v důsledku časnější detekce sepse.  „Když je test na sepsi pozitivní , je aktivován alarm v rámci počítačového systému, takže může být z naléhavých důvodů podána antibiotická léčba," uvádí Dr. Nuria Estañ Capell, vedoucí oddělení klinické analýzy v nemocnici Universitario Doctor Peset.

Zjistěte více o sepsi a Světovém dni sepse 2017: World Sepsis Day – Global Sepsis Alliance.

Tato stránka používá Cookies

Používání cookies
Zapomenuté heslo
Uživatel nenalezen
Odeslat
Zaměstnanec Radiometeru? Pro reset hesla zadejte Radiometer uživatelské jméno.
Zaslali jsme vám email pro reset hesla
Resetovat heslo
Heslo změněno
Vyžadována změna hesla
Pro přístup do MyRadiometer prosím změňte heslo.
Heslo změněno