Úvodní stránka > O nás > Jednička v oboru testování krevních plynů

Jednička v oboru testování krevních plynů

  • Jednička v testování krevních plynů od roku 1954
  • Neustálé inovace a vývoj zaměřený na uživatele
  • Více než 500 000 vzorků denně testováno na analyzátorech Radiometer


Co je krevní plyn?

Když kriticky nemocný pacient trpí respirační nebo metabolickou poruchou, je analýza krevních plynů z arteriální krve zásadně důležitá pro vyhodnocení jeho stavu, učinění patřičných diagnostických rozhodnutí a monitorování účinků potenciální léčby.


Při analýze krevních plynů měříte množství kyslíku (O2), oxidu uhličitého (CO2) a aciditu ve formě pH v krvi i koncentrace dalších parametrů, jako je laktát, glukóza, hemoglobin, kreatinin a elektrolyty.

Kriticky nemocní pacienti jsou velmi často nestabilní a jejich hodnoty krevních plynů se mohou rychle měnit, což vyžaduje rychlý zásah ze strany zdravotníků.


Proč jsou rychlé a spolehlivé výsledky zásadně důležité

Výsledek krevních plynů reflektuje aktuální stav pacienta a opakovaný odběr vzorku je proto často nezbytný, když je potřeba získat nový výsledek krevních plynů.


Aby bylo možné činit rychlá a dobře podložená rozhodnutí o diagnóze a léčbě, musí být výsledky krevních plynů k dispozici ve velmi krátkém čase.


Proto je v testování krevních plynů nezbytné statimové vyšetření.


Všechny analyzátory krevních plynů Radiometer poskytují rychlé a spolehlivé výsledky během sekund z velmi malých objemů vzorků.


Cesta k pozici jedničky v testování krevních plynů


V rámci velké epidemie dětské obrny v Evropě v letech 1952-53, kdy mnoho dětí zemřelo na respirační selhání, vyvinul Radiometer přístroj, který pomohl určit respirační stav u dětí měřením hodnot pH v krvi.


Tato změna orientace na zdravotnickou techniku byla v historii společnosti Radiometer naprosto zásadní.


Od vynálezu prvního analyzátoru krevních plynů na světě v roce 1954 je Radiometer jedničkou v oboru testování krevních plynů.


V současné době je analytická přesnost výrobků Radiometer považována za tak vysokou, že ostatní výrobci analyzátorů krevních plynů používají analyzátory Radiometer jako referenční přístroje.Inovativní technologie založená na zkušenostech uživatelů


Každý den je na celém světě na přístrojích Radiometer analyzováno více než 500 000 krevních vzorků.


Naším posláním ve společnosti Radiometer je pomoci poskytovatelům péče činit diagnostická rozhodnutí, která zachraňují životy. Kromě toho je naší vizí zlepšení globální zdravotní péče spolehlivými, rychlými a snadnými diagnózami.


Ve společnosti Radiometer neustále usilujeme o vývoj špičkové technologie, poskytující řešení krevních plynů, která jsou spolehlivá, rychlá, snadno pochopitelná a použitelná.


Za každým výrobkem je mnoho let výzkumu, analýzy pracovních postupů v nemocnicích, uživatelských konzultací a testování použitelnosti.


Podívejte se za našimi nadšenými vývojáři, kteří se více než deset let zaměřují na vývoj metody pro stanovování kreatininu a močoviny na analyzátoru krevních plynů ABL90 FLEX PLUS.

 

Průvodce testováním krevních plynů

Testování krevních plynů vyžaduje pozornost věnovanou správným postupům v průběhu celého procesu včetně preanalytické, analytické a postanalytické fáze.

Kvalita vzorku na krevní plyny má zásadní vliv na kvalitu výsledku.

Testování krevních plynů je náchylné k celé řadě preanalytických chyb, k nimž může dojít v průběhu odběru vzorků a manipulace s nimi, což potenciálně ohrožuje výsledky pacienta.

Je zásadně důležité, aby byli uživatelé řádně vyškoleni a aby byla posouzena jejich kompetence pro zajištění správných výsledků pacienta.

Proto jme pořídili řadu vzdělávacích videí a školících materiálů o odběru arteriálních krevních vzorků na krevní plyny. Pomohou vám porozumět acidobazické rovnováze a tomu, jak interpretovat výsledky pacienta.Guide to blood gas analysis

 


Co říkají zdravotníci o řešeních Radiometer pro testování krevních plynů


Webináře o testování krevních plynů

Evolution of blood gas testing - Part 1

Presented by Ellis Jacobs, PhD, Assoc. Professor of Pathology, NYU School of Medicine Minimizing pre-analytical errors in blood gas testing


Minimizing pre-analytical errors in blood gas testing

Presented by Ana-Maria Simundic, PhD, Prof. of Medical Biochemistry, Zagreb University, Zagreb, Croatia
Získejte příručku o testování v akutní péči

Stáhněte si bezplatně průvodce krevními plyny a dalšími kritickými parametry při testování v urgentní péči.

Download Radiometer's acute care testing handbook


Nalezněte své řešení pro analýzu krevních plynů

Tato stránka používá Cookies

Používání cookies
Zapomenuté heslo
Uživatel nenalezen
Odeslat
Zaměstnanec Radiometeru? Pro reset hesla zadejte Radiometer uživatelské jméno.
Zaslali jsme vám email pro reset hesla
Resetovat heslo
Heslo změněno
Vyžadována změna hesla
Pro přístup do MyRadiometer prosím změňte heslo.
Heslo změněno